A 2023-ban indult BADGE című projektünk egyik fő célja egy olyan módszertani segédlet elkészítése volt, ami segít a civil szervezetek nemformális tanulási alkalmainak megtervezésében. Ennek első kötetét tesszük közzé most, hogy minden olyan képzésfejlesztő, képzésszervező, tréner és oktató hozzájuthasson ehhez a tudáshoz, aki szeretné láthatóvá tenni a képzési és tudásfejlesztési tevékenysége során szerzett tanulási eredményeket.
A workshopon megismerhetjük az Európai Tanulási Modell (ELM) rendszerét, amely a formális tanulás elismerése mellett lehetőséget biztosít a nemformális tanulási környezetben szerzett és validált tanulási eredmények elismerésére is. A workshopon első kézből kaphatunk információt az Europass rendszeréről, a digitális tanúsítványok előnyeiről, az ELM célkitűzéseiről.
Hogyan kell izgalmas sztorit készíteni a száraz hírekből? Milyen a jó sajtóközlemény és hogy lesz belőle megjelenés? Milyen büdzsével érdemes számolni, ha social média kampányról van szó? Mi köze egy online megjelent tartalomnak az offline célszámokhoz?
In this booklet, we’ve collected the experiences of those who have taken part in volunteering activities and the experiences of our former volunteers. The aim of the 14 stories is to encourage other people living with disabilities and to set a good example for volunteer-host organisations.
A fogyatékkal élő személyek is képesek arra, hogy önkéntesek legyenek, ehhez kell egy bátorító közeg és kell jó önkéntes tevékenység, jó fogadószervezet. Ezt tesszük most láthatóvá azzal a kiadványunkkal, amiben 14 önkéntes meséli el a történetét.
Ha vannak a nonprofit szervezetedben nemformális tanulási alkalmak, akkor fontos azon elgondolkodni, hogyan lehet időről időre ezeket megújítani, hogyan lehet „eladhatóbbá” és népszerűbbé tenni. Ismerd meg a tanulási eredmények használatát, hogy illeszkedjen a kínált nemformális képzés az európai trendekhez, hogy váljon érthetőbbé a célcsoportod felé.
A két alkalomból álló képzés során a résztvevők egy olyan folyamatban lehetnek aktív szereplők, amiben elhangoznak gyakorlati tapasztalaton alapuló önkéntes menedzsment témakörök, tapasztalatokra épített elméleti megállapítások, tendenciák, azzal a céllal, hogy a résztvevő minél hatékonyabb választ kapjon saját szervezetének önkéntes kérdéseire.
A civil szervezetek keresik a kapcsolódási, megszólítási módokat, amivel be tudják vonzani a tagjait, főleg, ha fiatalokról van szó. A játék kapcsolatteremtési, tanítási, fiatalokat megszólító eszköz lehet a civil szervezeteknél.
Az Erasmus Days programsorozat keretében 2024. október 17-én 14.00 és 15.30 között várjuk azokat, akik szeretnék az önkéntességet élményszerűen közelebb hozni a fiatalokhoz. A változás benned van…Te benne vagy? című edukációs társasjátékot és a köré épített foglalkozást középiskolásoknak terveztük, és szeretnénk minél több pedagógussal és ifjúsági szakemberrel megismertetni.
Idén már tizedik alkalommal kerül megrendezésre a Talentum Alapítvány és a Szegedi Városkép és Piac közös rendezvénye, a Civil Piac! A programot azért hívtuk életre, hogy bemutassuk a szegedieknek azokat a helyi nonprofit szervezeteket és intézményeket, amiknek tevékenysége, szolgáltatásai segíti, színesíti a mindennapi életünket.
Az ősz közeledte a Talentum Alapítvány számára egyet jelent az immár hagyományosnak mondható minikonferenciánk megszervezésével. 2024. OKTÓBER 8-án rendezzük meg Lendület és élettapasztalat kapcsolata - Intergenerációs együttműködések a civil szervezetben című programunkat. Szeretettel várjuk a civil munkatársakat, vezetőket, önkénteseket, akik szeretnének tapasztalatot cserélni, inspirációt nyerni és ötleteket gyűjteni a szervezetek megújulásához.