A 2023-ban indult BADGE című projektünk egyik fő célja egy olyan módszertani segédlet elkészítése volt, ami segít a civil szervezetek nemformális tanulási alkalmainak megtervezésében. Ennek első kötetét tesszük közzé most, hogy minden olyan képzésfejlesztő, képzésszervező, tréner és oktató hozzájuthasson ehhez a tudáshoz, aki szeretné láthatóvá tenni a képzési és tudásfejlesztési tevékenysége során szerzett tanulási eredményeket.
A workshopon megismerhetjük az Európai Tanulási Modell (ELM) rendszerét, amely a formális tanulás elismerése mellett lehetőséget biztosít a nemformális tanulási környezetben szerzett és validált tanulási eredmények elismerésére is. A workshopon első kézből kaphatunk információt az Europass rendszeréről, a digitális tanúsítványok előnyeiről, az ELM célkitűzéseiről.
Hogyan kell izgalmas sztorit készíteni a száraz hírekből? Milyen a jó sajtóközlemény és hogy lesz belőle megjelenés? Milyen büdzsével érdemes számolni, ha social média kampányról van szó? Mi köze egy online megjelent tartalomnak az offline célszámokhoz?
In this booklet, we’ve collected the experiences of those who have taken part in volunteering activities and the experiences of our former volunteers. The aim of the 14 stories is to encourage other people living with disabilities and to set a good example for volunteer-host organisations.
A fogyatékkal élő személyek is képesek arra, hogy önkéntesek legyenek, ehhez kell egy bátorító közeg és kell jó önkéntes tevékenység, jó fogadószervezet. Ezt tesszük most láthatóvá azzal a kiadványunkkal, amiben 14 önkéntes meséli el a történetét.